dusakabin
dusakabin

Duşakabin Nasıl Temizlenir | Duşa Kabin Temizliği

Duşakabin Nasıl Temizlenir

duşakabin nasıl temizlenir

Duşakabin nasıl temizlenir birçok ev hanımı için gerçekten büyük bir problem oluşturmaktadır.Bu konu hakkında,sizlerden, bize gelen geri dönüşler ve Güzel Evim izmir temizlik şirketleri ekipleri arasındaki paylaşımlarda,yanıtlanması gerekli birçok soru ortaya atılmış ve çözüme kavuşturulma ihtiyacı doğmuştur. Duşakabin nasıl temizlenir ve duşakabin temizliği farklı durumlarda farklı temizlik işlemleri ile çözüme kavuşturulabilir.Duşakabin içerisinde oluşan küfün temizlenmesi,duşakabindeki kireç artıklarının temizlenmesi ve duşakabindeki sabun artıklarının temizlenmesi,duşakabin bakımı gibi birçok farklı durumu tek tek ele almak gereklidir.

Duşakabin temizliği için birçok yöntem ve önerinin varlığı söz konusu olabilir fakat bunların %100 etkili olabilmesi kullanılan temizlik ürününün kalitesi ve temizlik yapacak kişinin deneyimi ile doğru orantılıdır.’’Mükemmel bir duşakabin temizliği nasıl olmalı?’’ sorusunun cevabı için lütfen aşağıdaki satırları dikkatlice okuyun.Size vereceğimiz birkaç temizlik ipucu ile siz de ışıldayan,tertemiz ve hijyenik duşakabinlere sahip olabilirsiniz. Duşakabin Nasıl Temizlenir

DUŞAKABİNİN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Etkili ve kalıcı bir duşakabin temizliği için bir miktar duşakabin temizleyiciye,sert bir fırçaya,fiberli bir temizlik süngerine,bir miktar cife,fayans temizleyiciye,armatür temizleyiciye,camsil,yumuşak bir bulaşık teline,pamuklu bir cam temizleme bezine ve kurulamak için yine bir miktar pamuklu temizlik bezine ihtiyacımız olacak. Ayrıca sağlığımız için alınacak tedbirler kapsamında temizlik eldivenleri ve var ise temizlik maskesi bulundurmalıyız.Duşakabin Nasıl Temizlenir  

KİREÇLİ BİR DUŞ KABİNİNİN TEMİZLENMESİ

DUŞAKABİNDEKİ KİRECİNİN TEMİZLENMESİ

KİREÇLİ DUŞAKABİN NASIL TEMİZLENİR

-Duşakabini temizliğe hazırlamak amacı ile ilk önce kireç ve sabun artıklarının yoğun olduğu bölgelere duşakabin temizleyici (cilling bang sprey kireç çözücü tavsiye ediyoruz)püskürtülerek ön uygulama yapılması işimizi kolaylaştıracaktır. Duşakabin Nasıl Temizlenir

-Bir süre bekledikten sonra kireç ve sabun artıklarının bulunduğu bölgeler  microfiberli sünger ile ovalanmalıdır.Şayet kireç ve sabun artığı yoğunluğu fazla ise yumuşak bir bulaşık teli ile ovalama işlemi uygulanır.Kullandığımız bu bulaşık telini fazla bastırmadan ovalamalıyız ki   duşakabinin fayansına,camına ve zeminine herhangi bir maddi hasarın gelmesinin önüne geçebilelim.

-Duşakabin camında ve fayansında kireç yoğunluğu ne kadar fazla ise yukarıda işlemi tekrar uygulama ihtiyacımız da o kadar fazla olacaktır.

-Duşakabin temizleyici ile ovalama işlemi sonrasında duşakabini bol su ile durulamalı ve bir süre suyun süzülmesi için beklemeliyiz.

ÖNEMLİ İPUCU: Duşakabindeki suyun süzülmesinden sonra gözünüze hala kireç lekeleri takılıyorsa bu bölgeyi hafif nemli bulaşık teli ile ovalayabilir,sonrasında kuru bezle silerek duşakabindeki bölgesel kireç lekelerinin gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz.

 

DUŞAKABİNDEKİ KÜFÜN TEMİZLENMESİ

KÜFLÜ DUŞ KABİNİ NASIL TEMİZLENİR

-Fayansların temizlenmesi ve fayans aralarında ve köşelerde oluşmuş küfün ortadan kaldırılması işlemi için domestosa,fırçaya,eldivene ve temizlik maskesine ihtiyacımız olacak.Duşakabini ilk önce bol su ile yıkamalıyız.Duşakabinde,duş kabininin fayans aralarında oluşan küfün giderilmesi için bu bölgelere domestos dökün ve fırça ile bir süre ovalayın.Sağlığımızın korunması adına temizlik eldiveni ve temizlik maskesi kullanmayı ihmal etmeyiniz.

-Bir süre geçtikten sonra şayet duşakabindeki küf geçmemiş ise yukarıdaki işlemi bir veya iki kere daha tekrarlayınız ve ardından bu bölgeyi bol su ile durulayın.

ÖNEMLİ İPUCU: Duşakabin silikon aralarında oluşmuş küfün giderilmesi ancak eski silikonların sökülmesi ve bu bölgenin yukarıdaki temizlik işlemi uygulanarak temizlenmesi,durulanması ve kuruması sonrasında yeniden çekilecek silikon ile mümkündür.

DUŞAKABİN GENEL TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

-Duşakabin içindeki armatür ve duş başlıklarının temizlenmesi ve parlatılması için püskürteceğimiz armatür temizleyici bir miktar bekledikten sonra fiberli sünger yardımı ile ovalamalı ve daha sonra bol su ile durulamalıyız.

-Şimdi sıra pamuklu bir cam bezi ile hafif nemli olan duşa kabin camlarını içten ve dıştan silmekte.Su damlalarının lekelerinin kalmamasına özellikle dikkat etmeliyiz.

-Duşa kabin zemininin temizlenmesi için fayans temizleyici veya bir miktar ciften faydalanabiliriz.Cif ile ovalayın ve durulayın.

-En son aşamada pamuklu bir bez ile duşakabinin armatürlerinden başlayarak sıra ile duvarlarını ve zeminini kurulayarak temizlik işlemini bitiriyoruz.

Bu temizlik uygulamasına duşakabini kullanım sıklığınıza göre on beş günde veya ayda bir ihtiyaç duyabiliriz.Her duşa kabini kullandıktan hemen sonra bol su ile durulamak ve kurulamak bir sonraki duşa kabin genel temizliği sırasında iş gücünden ve zamandan tasarruf etmemizi sağlayacaktır.

Deneyimlerinizi bizim ile paylaşabilir,bizi arayabilirsiniz.

tel : (0232)255 0 555

web : https://www.guzelevimizmir.com

Diğer Yazılarımız

izmirde ev temizliği yapan şirketler

izmirde ev temizliği yapan şirketler

İzmir’de yaşıyor veya İzmir ve çevre ilçelerden yeni bir ev satın aldınız,evinize tadilat yaptırdınız,çalışan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir